flag sk Slovak

Radosť z varenia so strešnými oknami Roto

Varte, vyprážajte, vetrajte.

Kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností v byte. Trávite v nej nielen čas pri varení, ale stretáva sa tu rodina, návštevy a priatelia.

Umenie variť sa stáva stále častejším koníčkom. Bez dobrej ventilácie a dostatočného osvetlenia si túto záľubu však moc nevychutnáte. Pri plánovaní kuchyne v podkroví, by ste mali myslieť na dobré vetranie, dostatočné osvetlenie a zároveň dbať aj na to, aby ste mali dostatok priestoru a váš pobyt v kuchyni bol tak čo najpohodlnejší.

Ukážky bývania pre inšpiráciu

Plast dobre odoláva vlhkosti

Aj keď pri varení zapnete digestor, tak sa behom varenia vždy tvorí vlhkosť. Preto pri výbere strešného okna by ste mali na to myslieť. Najlepšie sa do takýchto priestorov hodí plastový rám, pretože voda nevie preniknúť jeho povrchom a okno zostáva nepoškodené. Okrem toho sa plast jednoduchšie čistí, čo je dôležité napr. v prípade, že pripravujete paradajkovú omáčku a niečo sa nepodarí. Z plastového okna ju zotriete, z dreva by sa čistilo o dosť horšie.

Vôňa zostáva na tanieri

Aby ste zamedzili šíreniu vône po celom podkroví, je potrebné počas varenia vetrať. V závislosti od dostupného priestoru môžete využiť výklopno/kyvné alebo výsuvno kyvné strešné okno, ktoré zaistí rýchlu výmenu nepríjemných pachov za čerstvý vzduch.

Hmyz nemá šancu

Sladké pokušenie pritiahne do kuchyne nielen rodinu a priateľov, ale tiež hmyz. Ak chcete tomu zabrániť, jednoducho vybavte okno Roto sieťkou proti hmyzu. Aj pri otvorenom okne poskytuje ochranu proti škodcom bez obmedzenia prívodu vzduchu.

autorenew