flag sk Slovak

História

Viac ako 75 rokov skúseností a dobrých nápadov.

Vďaka svojím nápadom, ako bolo prvým  priemyselne vyrobené otočné kývne okenné kovanie v roku 1935, sa zakladateľ podniku Wilhelm Frank stal priekupníkom. O 30 rokov neskôr  a mnoho patentov a inovácií, položil ďalší milník vďaka prvej konštrukcii výklopného strešného okna. 

Dnes patrí Roto Frank Dachsystem-Technologie so svojími 1400 pracovníkmi v Európe, a ako samostatná jednotka v rámci skupiny Roto, k popredným výrobcom strešných okien, strešných výlezov a podkrovných schodov. 

Dôležitým centrom obchodnej činnosti Roto Frank Dachsystem-Technologie je od roku 2001 mesto Bad Mergentheim. Vďaka 700 pracovníkom ukazuje, ako vďaka moderným procesom, trvalému vývinu a zápalu vznikajú produkty prémiovej kvality s pridanou hodnotou. Tieto výkony priniesli vyznamenanie ,,Industrial Exccelence Award" na Týždni ekonomiky ako oficiálne ,, najlepšia továreň Nemecka" v roku 2010. A to nie je náhoda. Je to dôsledok nápaditého ducha a inovatívnych síl - pevných súčastí podnikateľských aktivít v Roto, celkovo v duchu Wilhelma Franka.

autorenew