flag sk Slovak

Bezpečnosť v detskej izbe

Extra porcia ochrany so strešnými oknami Roto.

Čím sú deti menšie, tým sú zvedavejšie. Preto pre ne chceme zaistiť úplnú bezpečnosť pri umiestňovaní strešného okna do detskej izby.

Bezpečnosť pod kontrolou

So strešnými oknami Roto nemusíte mať žiadne obavy. Roto je totiž jediným výrobcom strešných okien, ktoré ponúka na prianie Designo R6 alebo Designo R8 s detskou bezpečnostnou poistkou predmontovanou priamo z výroby. Tým sa vyhnete neprofesionálnej inštalácii a možnému pochybeniu pri dodatočnej montáži. Vykláňanie, vylezenie alebo vypadnutie z okna je preto nemožné. Pokiaľ chcete okno otvoriť úplne napr. kvôli vyvetraniu, odomknete detskú poistku kľúčom a dieťa si na chvíľu postrážite. 

Pri modeloch Designo R6/R8 triedy "Meisterstück" si môžete rovno doobjednať obmedzovač otvárania, ktorý zaistí maximálne otvorenie okna na 10 centimetrov. Pokiaľ by ste chceli mať otváranie okna pod úplnou kontrolou, odporúčame do detskej izby umiestniť Roto okná na elektrické ovládanie, ako je napr. RotoQ.

Ukážky bývania pre inšpiráciu

Vhodné pre každú izbu

Nie každá detská izba v podkroví môže mať ideálne podmienky pre inštálaciu strešného okna. Viacmenej vzdať sa kvôli nedostatku priestoru dostatku svetla by nebolo dobré rozhodnutie. Preto môžete využiť zostavu okien nad sebou alebo strešné okná na mieru a získať tak okno v dĺžke až 1,8 metra, čím úplne využijete celú výšku strechy a prirodzené svetlo. A zároveň neupustíte z bezpečnostných kritérií.

 

Vyspite sa do ružova s príslušenstvom Roto

Predovšetkým v letných mesiacoch, či už pri popoľudňajšom spánku alebo aj večer, môže príliš mnoho svetla narušiť spánok tých najmenších. Príslušenstvo okien, ako sú napr. zatemňujúce rolety, spoľahlivo ochránia detskú izbu pred svetlom a pomáhajú zachovať prirodzený biorytmus dieťaťa. Či už zvolíte látku vo veselej ružovej, útulnej tmavomodrej alebo s hravými hviezdičkami, izba bude stále vyžarovať atmosféru šitú na mieru deťom.

autorenew