flag sk Slovak

Certifikované zdravé bývanie

Strešné okná Roto sú bez emisií a zdravotne nezávadné.

Ako výrobca vysokokvalitných strešných okien ponúkame svojim zákazníkom strešné okná zdravotne nezávadné a bez škodlivín, pretože je pre nás zdravie našich zákazníkov dôležité.

Certifikácia Inštitútom Sentinel Haus

Či je nejaký výrobok skutočne zdravotne nezávadný preverujú akreditované nezávislé inštitúty, ako je napr. Sentinel Haus Institut. Všetky výrobky, ktoré sú inštalované v interiéri budovy, musia mať schválenie skúšobne. K tomu musia výrobky - u nás sú to bytové strešné okná - najprv prejsť prísnymi testami a sú preverované na obsah škodlivín. Až keď sú splnené a zaistené všetky kvalitatívne kritéria, sú výrobky zaradené do databanky on-line - platformy "Bauverzeichnis Gesundere Gebaude" (Stavebný zoznam Zdravšej budovy) inštitútu Sentinel Haus Institut a štátnej skúšobne TÜV Rheinland.

Naše strešné okná sú stavebným kameňom pre zdravšie bývanie!

Ako výrobca vysokokvalitnných strešných okien a partner Inštitútu Sentinel Haus sme si v Roto vedomí svojej zodpovednosti voči spracovateľom a zákazníkom. Strešné okná sú predsa dôležitým stavebným kameňom zdravšieho bývania. Dôležitú rolu hrajú užívateľsky priateľské výrobky s bezpečnou montážou. Preto dodávame našim spracovateľom už prefabrikované diely, aby nedochádzalo k chybám pri montáži alebo škodám na stavbe.

Od roku 2013 zodpovedáme za zdravšie budovy

Už od roku 2013 sa zaoberáme problematikou zdravého bývania a bytového zdravia. Zaručujeme našim zákazníkom technickú a zdravotnú kvalitu výrobkov, podporujeme dobré vetranie a zdravé denné svetlo. Z tohto dôvodu sme vyškolili svojich odborných partnerov v našom domácom školiacom centre a naše okná sme dobrovoľne a z vlastnej potreby podrobili najprísnejším testom Inštitútu Sentinel Haus. 

Ako funguje certifikácia Inštitútu Sentinel Has?

Pre prezretie tohto videa prosím povoľte všetky Cookies .
Der Sentinel informiert: Die Wohngesundheit am Beispiel eines Roto Dachflächenfensters

Ako žiť zdravo a bezpečne s našimi strešnými oknami

 • Denné svetlo ako zdravotný faktor
  Denné svetlo posilňuje našu telesnú a duševnú pohodu. Strešným oknom preniká asi dvakrát viac denného svetla ako fasádnym oknom. Zabudovanie strešného okna Roto teda významne prispieva k podpore vášho zdravia.
 • Bezpečná výmena vzduchu
  V zateplených budovách sú strešné okná dôležitými komponentami koncepcie vetrania. Vlhký vzduch znečistený škodlivinami a zápachmi sa vymení za čerstvý. Naše elektricky ovládané strešné okná umožňujú automatizované a podľa kvality vzduchu prispôsobené vetranie nezávisle na užívateľovi. 
 • Vysoký komfort vďaka ochrane pred teplom
  V lete sa môže strešný priestor silno prehriať. Naše vonkajšie rolety vám zaistia účinnú ochranu. 
 • Ochrana pred hlukom
  Je potvrdené, že z príliš silného hluku môžeme ochorieť a že výrazne zhoršuje kvalitu priestor okolo nás. Pre tento prípad vám ponúkame špeciálne odhlučnené okná s protihlukovou úpravou - vďaka novým technológiám aj v strednej cenovej triede. 
 • Zdravší spánok v podkroví
  Dobrý vzduch a zdravá klíma v miestnosti sú dôležité pre zdravý spánok. Naše strešné okná zaistia vďaka integrovanému prevetrávaniu alebo elektronickej obsluhe vyváženú klímu v priestore a ideálne podmienky pre spánok.

Prehľad našich certifikovaných strešných okien

Premyslené okno Designo R6 presvedčí predovšetkým svojou bezpečnosťou a energetickou účinnosťou. Okná sú z výroby dodávané s celoobvodovým kovaním so štvorbodovým zámkom a je možné ich na želanie vyrobiť s detskou poistkou, uzamykateľnou kľukou a/alebo alarm...

Bezpečné a účinné

Kyvné okno Designo R6

Premyslené okno Designo R6 presvedčí predovšetkým svojou bezpečnosťou a energetickou účinnosťou. Okná sú z výroby dodávané s celoobvodovým kovaním so štvorbodovým zámkom a je možné ich na želanie vyrobiť s detskou poistkou, uzamykateľnou kľukou a/alebo alarm glass. Vďaka vysoko kvalitnému tepelno-izolačnému zaskleniu je Designo R6 vhodné aj pre pasívne domy.

Viac o Designo R6 keyboard_arrow_right

Veľmi obľúbená výsuvno kyvná technológia poskytuje oveľa viac pohodlia pri otváraní strešného okna. Designo R7 ponúka viac priestoru pod oknom a vy sa tak pri otváraní už nemusíte zohýbať. Strešné okno Designo R7 vás presvedčí nielen svojim dizajnom, ale aj...

Osvedčená technológia. Viac pohodlia.

Výsuvno kyvné okno Designo R7

Veľmi obľúbená výsuvno kyvná technológia poskytuje oveľa viac pohodlia pri otváraní strešného okna. Designo R7 ponúka viac priestoru pod oknom a vy sa tak pri otváraní už nemusíte zohýbať. Strešné okno Designo R7 vás presvedčí nielen svojim dizajnom, ale aj svojou cenou.

Viac o Designo R7 keyboard_arrow_right

Naše majstrovské dielo generácie strešných okien Designo: Roto Designo R8 zaujme svojimi premyslenými funkciami, energetickou účinnosťou a vhodnosťou pre pasívne domy.

Silný dizajn. Šetrí energiu.

Výklopno/kyvné okno Designo R8

Naše majstrovské dielo generácie strešných okien Designo: Roto Designo R8 zaujme svojimi premyslenými funkciami, energetickou účinnosťou a vhodnosťou pre pasívne domy.

Viac o Designo R8 keyboard_arrow_right

Jednoduchá, rýchla a intuitívna montáž so spätnou väzbou „klik“. Každý správny krok je potvrdený kliknutím. Zatepľovací blok, parotesná fólia a montážne uholníky, všetko predmontované už z výroby. Zatepľovací blok je po celej výške okenného rámu.

Ozve sa, keď sedí presne.

Kyvné okno RotoQ

Jednoduchá, rýchla a intuitívna montáž so spätnou väzbou „klik“. Každý správny krok je potvrdený kliknutím. Zatepľovací blok, parotesná fólia a montážne uholníky, všetko predmontované už z výroby. Zatepľovací blok je po celej výške okenného rámu.

Viac o RotoQ keyboard_arrow_right
autorenew