flag sk Slovak

Správne vetranie

Čerstvý vzduch so strešnými oknami Roto.

Či už je vonku teplo alebo zima, pravidelné vetranie by malo byť neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Cieľom je zlepšiť vnútornú klímu a udržiavať optimálnu vlhkosť v miestnosti.

Kto nevetrá, riskuje poškodenie

Jedným z najčastejších následkom nedostatočnej ventilácie je pleseň. Vzniká kombinácia vlhkosti a teplého vzduchu a nepoškodzuje iba steny domu, ale tiež aj vaše zdravie. Preto je dôležité zaistiť pravidelnú výmenu vzduchu hlavne vo vlhkých miestnostiach, ako je kúpeľňa, kuchyňa alebo spálňa, kde sa vlhkosť zhromažďuje kvôli teplému kúpeľu, vareniu alebo dýchaniu počas spánku.

Okná dokorán pre lepšiu klímu

Záleží na tom, v akom ročnom období vetráte: v zime stačí otvoriť okno dokorán na 5-7 minút, aby sa v izbe vymenil suchý a vydýchaný vzduch za čerstvý. Pri takomto vyvetraní nestratíte príliš veľa tepelnej energie. V lete je naopak potrebné vlhkosť dostať z miestnosti von. Preto je dobré skoro ráno alebo neskoro večer vyvetrať na 20-30 minút a potom na celý deň zavrieť. Pokiaľ to ide, využite ,,prievan" alebo môžete vetrať celú noc pootvoreným oknom.

luftzirkulation

Čerstvý vietor s Roto

Strešné okná Roto sú vyrobené tak, aby ste mohli v každom ročnom období správne vetrať. Napr. elektrické strešné okno Designo i8 sa automaticky a nezávisle na užívateľovi otvorí podľa nastaveného časového plánu, aby sa v miestnosti poriadne vyvetralo. Elektrické kyvné okno RotoQ je možné tiež ovládať pomocou časovača alebo čidla vlhkosti vzduchu, ktorý presne stanoví, kedy je čas vymeniť vzduch v miestnosti.

Certifikát od inštitútu Sentinel Haus

Zdravé strešné okná

Roto je jediný výrobca strešných okien, ktorý má certifikát inštitútu Sentinel Haus. Zaoberáme sa problematikou zdravého bývania a ponúkame vám tak zdravotne nezávadné strešné okná bez emisií.

Dozvedieť sa viac keyboard_arrow_right
autorenew