flag sk Slovak
Nahaufnahme eines Stiftes der einen Haken malt

Roto podporuje váš stavebný zámer

Dvakrát meraj a raz rež!

Už ste sa rozhodli: budete stavať, rekonštruovať alebo prestavovať dom. Spoločnosť Roto bude behom realizácie na vašej strane a poradí vám vďaka odborným znalostiam a strešným oknám prvotriednej kvality. Spoločne vytvoríme vaše obľúbené miesto v podkroví.

V závislosti na type projektu, tzn. novostavba, rekonštrukcia alebo prestavba, musíte ako staviteľ veľa vecí premyslieť - od otázky financovania projektu, rôzne predpisy týkajúce sa zvukovej izolácie, energetickej účinnosti alebo zateplenia, až po otázku pohody a zdravia obyvateľov. To všetko a omnoho viac má dopad na váš projekt. Roto je váš partner pre dotazy a priania.

Zoznamom úloh k oáze pohody v podkroví

Útulná obývacia izba v podkroví? Na čo by ste si mali dávať pozor, než začnete s pracovnými úpravami? Zostavili sme pre vás malý ,,zoznam úloh", aby ste jednoduchšie došli k vysnenému cieľu. 

 • Povolenie
  Uistite sa, či nie je potrebné povolenie na stavebné úpravy strechy. Ak napr. modernizujete strešné okná a ste nájomca, jedná sa o konštrukčnú zmenu, ktorú musí schváliť vlastník. Pokiaľ ste vlastníkom podkrovných priestorov, možno budete musieť do projektu zapojiť aj úradníka. To platí vždy, keď je budova, ktorú chcete prestavať, pod pamiatkovou starostlivosťou.
 • Konštrukčné požiadavky
  Skontrolujte, či sú splnené všetky konštrukčné požiadavky pre montáž strešného okna. Roto má v ponuke tri základné strešné okná a v prípade potreby aj okná na mieru. 
 • Financovanie
  Postarajte sa o to, aby bol život radostný, a to aj po finančnej stránke. Pred zahájením projektu si preverte, či nemáte nárok na štátnu dotáciu na novú výstavbu a modernizáciu, a ako by ste ju mohli dosiahnuť.
 • Zdravý životný štýl
  Preverte "zdravotný stav" vašej strechy: či treba zaistiť, aby hodnota škodlivín v ovzduší bola nízka a aby bolo v podkroví dostatok svetla, ale aj možnosť úplného zatemnenia. Postaráte sa tak o udržanie prirodzeného ľudského biorytmu. Človek potrebuje svetlo, čerstvý vzduch a zdravé životné prostredie, a k tomu si treba vybrať správne produkty, ktoré vám to zaistia. Roto je partnerom nemeckého inštitútu SENTINEL Haus, ktorý odporúča naše strešné okná práve kvôli tomu, aký pozitívny vplyv majú na zdravé bývanie.
 • Montáž
  Máte vybrané strešné okno a zisťujete, koho osloviť na profesionálnu montáž vo svojom okolí? Nájdete ho pomocou našeho vyhľadávača doporučených montážnych firiem!
autorenew