flag sk Slovak

Staviame z dreva

V súlade s najnovšími trendami stavebného priemyslu.

Technický pokrok v stavebníctve obracia svoju pozornosť späť na dávno známy materiál - drevo. To ponúka celú radu predností, od svojej udržateľnej ťažby, cez vysokú pevnosť pri nízkej hmotnosti až po zdravé bývanie. Všetky tieto výhody môžete získať aj pri drevených strešných oknách Roto.

Príklady využitia drevených strešných okien

Znovuobjavené drevo

Dnešný spôsob stavania aj bývania zažíva premenu. Inovácie a technológie našej brandže sa v uplynulých rokoch veľmi zmenili. Spoločenská a politická diskusia o udržateľnosti, ekológii a regionalite zamerala pohľad hospodárenia s nehnuteľnosťami, stavebníctvom a remeslami na surovinu, ktorá nie je nová alebo technologizovaná, ale dobre známa - na drevo. Čo je oproti tomu nové, sú inovatívne techniky a metódy spracovania tohto materiálu, ktoré umožňujú jeho pozitívne vlastnosti ešte lepšie využiť.

Veľa predností

Zoznam jeho predností je dlhý: Drevo je prírodná stavebná surovina, ktorá je dostupným a obnoviteľným zdrojom. Drevo je totižto samo o sebe stopercentne CO2 neutrálne. Pri svojom vzniku na seba viaže CO2 a pri svojom záverečnom termickom zhodnotení sa ho uvoľní len toľko, koľko ho behom života naviazalo. Ekologická bilancia sa zlepší ešte tým, že pri využití domácich druhov dreva sú dopravné vzdialenosti medzi vznikom, spracovaním a využitím krátke a jeho spracovanie teda spotrebuje menej energie. Stavať s drevom je energeticky úsporné a ekologické.

Udržateľné bývanie na okraji Álp

Eine Mutter spielt mit ihrem Kind auf dem Boden des Schlafzimmers, im Hintergrund 3 Dachfenster aus Holz mit fast geschlossenen Rollos innen

Drevo prispieva k zdravému bývaniu

Použitie dreva ako stavebného materiálu neprospieva len prírode, ale aj človeku. Vďaka svojmu vzhľadu a uvoľňujúcim sa prírodným silicám má ukľudňujúce účinky. Jeho tepelno izolačné vlastnosti sú využívané hlavne pri stavbe nízkoenergetických domov, keďže drevo prirodzene vedie a udržuje teplo (jeho bunky sú vo vnútri naplnené vzduchom).

Jeho veľkou výhodou je tiež dlhá trvanlivosť materiálu, pretože správne použité a udržované drevo je extrémne odolné. Prirodzení nepriatelia dreva, ako sú huby a hmyz, ktorí drevo ohrozovali, dnes vieme pokrokovými spôsobmi vysušiť a utesniť vonkajšími krytmi efektívne vylúčiť. Roto používa zásadne len masívne drevo v nábytkárskej kvalite.

Eine Mutter spielt mit ihrem Kind auf dem Boden des Schlafzimmers, im Hintergrund 3 Dachfenster aus Holz mit fast geschlossenen Rollos innen

Kvalita v dreve

Všetky modely strešných okien Roto v dreve spĺňajú tiež kvalitatívne požiadavky ako ich súrodenci z plastu. Vyznačujú sa nielen tepelno-izolačnými vlastnosťami pri zodpovedajúcom zasklení aj pre pasívne domy, ale aj vysokokvalitným spracovaním.

Halb geöffnetes Designo R8 Klappschwingfenster aus Holz

Designo R8

Výklopno/kyvné okno

Krídlo otvárané v hornej hrane rámu.

Dozvedieť sa viackeyboard_arrow_right
R7

Designo R7

Výsuvno kyvné okno

Pánt umiestnený v hornej štvrtine rámu.

Dozvedieť sa viackeyboard_arrow_right
Halb geöffnetes RotoQ Schwingfenster aus Holz

RotoQ

Kyvné okno

Pánt umiestnený v strede rámu, madlo hore.

Dozvedieť sa viackeyboard_arrow_right
autorenew